M18

Меньші 18: Ми можемо більше!

М18: вибори для дітей і молоді

Недостатня обізнаність молоді в проблемах місцевої громади й низький рівень мотивації щодо свідомого та активного впливу на політичне життя суспільства - причини, які десятиліттями вели до занепаду громадянської свідомості українців. Проект «М18: вибори для дітей і молоді» розпочався в Україні в 2015 р.  як складова міжнародної програми громадянського виховання і політичної освіти для дітей і молоді Under 18 (U18), яку започатковано в Німеччині.

Про міжнародну програму Under 18

Що означає «М18» і яка мета проекту?

«М18» - діти та молодь, молодші вісімнадцяти років.

Мета проекту: допомогти дітям і молоді, які не досягли 18 років і не мають права виборчого голосу, зрозуміти сутність основного механізму демократії – виборів – через імітацію виборів і процесу голосування, навчаючи їх розрізняти відмінності в партійних і передвиборчих програмах, уважно оцінювати обіцянки політиків і на практиці побачити робочу виборчих дільниць.

Як відбувається «М18» в Україні?

Оскільки 25 жовтня 2015 р. в Україні відбувалися місцеві вибори, то М18 зосереджується на розумінні дітьми і молоддю процесу формування місцевої влади та виборів, зокрема мера міста, завдяки організації імітаційної гри «Місцеві вибори- 2015: Я голосую за мера!».
17 жовтня 2015 р. всі діти та молодь у Києві, Запоріжжі та Ірпені мали змогу взяти участь у голосуванні за кандидатуру мера. Всі, кому М18, могли прийти в заклади освіти, що виявили бажання в цей день стати «виборчими дільницями» (їх список та адреси наведено на цьому сайті), отримали «виборчий бюлетень», який максимально повторює реальний бюлетень, і голосували за свого мера.
Проект є політично незаангажованим і не підтримується жодною політичною силою.

Як долучитися до проекту «М18»

Дитячі й молодіжні вибори можуть бути організовані в будь-якому куточку України, де є активні й небайдужі громадяни. До проекту можуть вільно долучатися всі зацікавлені організації чи особи, заповнивши форму на цьому сайті, або звернувшись до координаторів проекту. Саме так створюється національна мережа М18.

Інші загальні питання про «М18» Мережа «М18»

Організатори
Підтримка в реалізації М18 в Україні
  • Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА)
  • Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
  • Проект «Mehr bewegen! Ми можемо більше!», що реалізується у партнерстві громадських організацій «Агенція розвитку освітньої політики», Україна та DRA «Deutsch-Russischer Austausch», Німеччина
Спонсори
  • Міністерство закордонних справ Німеччини
Координатори проекту
  • Національний координатор проекту М18 - Паращенко Людмила, голова ГО "Агенція розвитку освітньої політики", директор Київського ліцею бізнесу, доктор наук з державного управління, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Координатор проекту в центральному регіоні - Іванова Анна, проектний менеджер, Університет економіки та права «КРОК», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Координатор проекту в південно-східному регіоні Гредінарова-Привалова Яна, заступник директора навчально-виховного комплексу "Ейдос", м.Запоріжжя, громадська ініціатива «Школа лідерів» Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Координатор проекту в Київській області Панчук Тетяна, вчитель середньої школи №2 м.Ірпінь, громадська організація «Нові обличчя» Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

facebook

Go to top