Детальніше про результати Всеукраїнської імітаційної гри-моделювання виборів «Я обираю місцеву владу!» для дітей та молоді М18

Вибори М18 за традиційною моделлю офлайн:

Голосування за місцевих депутатів:

Було організовано 30 виборчих дільниць у 24 населених пунктах, де відбулася повна імітація виборчого процесу, а участь у голосуванні взяли 3692 учасники.

З них, 1839 юних виборців голосували за депутатів місцевих рад, які висувалися політичними партіями. Результати виборів партій представлені таким чином:

Партія А

25%

Слуга народу

Партія Б

18%

Батьківщина

Партія В

14%

За майбутнє

Партія Г

10%

Опозиційна платформа – За життя

Партія Д

19%

Європейська Солідарність

Партія Е

9%

Наш край

Партія Ж

5%

Радикальна партія

На 13 дільницях у 8 населених пунктах діти й молодь обирали ще й мера. Вибори міського/селищного голови відбулися в м. Києві, м. Бучі та м. Ірпені Київської області, м. Запоріжжя, м. Дубни Рівненської області, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, м. Одеса та м. Біляївка Одеська область.

Усього  за свого мера проголосувало 1853 учня. Результати виборів мера в кожному місті різні, їх оголошують організатори гри й регіональні координатори на місцях. Згодом ми дізнаємося, чи співпаде вибір дітей і дорослих.

 

Результати онлайн Виборів М18

Вперше через карантин було запроваджено Вибори М18 в онлайн форматі. Усі бажаючі М18, ознайомившись з синопсисами програм політичних партій, могли обрати депутатів місцевих рад. Усього участь в  онлайн голосуванні за місцевих депутатів від політичних партій взяли 2673 юних виборців. Результати такі:

Партія А

31%

Слуга народу

Партія Б

14%

Батьківщина

Партія В

15%

За майбутнє

Партія Г

9%

Опозиційна платформа – За життя

Партія Д

15%

Європейська Солідарність

Партія Е

11%

Наш край

Партія Ж

5%

Радикальна партія

Як бачимо, результати офлайн та онлайн голосування суттєво не відрізняються.

 

Вперше відбулося онлайн голосування  «Я обираю мера Києва!»,

участь у якому взяли 1834 юних виборців. Нагадуємо, що учасники не знали імен кандидатів, а свій вибір робили на підставі аналізу передвиборчих програм. Голоси розподілилися таким чином:

Кандидат А

8 %

Михайло Поживанов

Кандидат Б

10 %

Андрій Пальчевський

Кандидат В

11 %

Олексій Кучеренко

Кандидат Г

34%

Сергій Притула

Кандидат Д

31%

Віталій Кличко

Кандидат Е

6%

Ірина Верещук

 

Наголошуємо, що Вибори М18 є політично нейтральним проєктом, що має освітню мету, тому голосування за всіма варіантами відбувалося не за персоналії. Важливо, щоб діти і молодь вчилися аналізувати передвиборчі програми політичних партій чи  кандидатів у мери, критично їх оцінювати, робити власні висновки й бути активним громадянином.

Всеукраїнська імітаційна гра-моделювання «Місцеві вибори М18 2020» проводиться в рамках проєкту з громадянської освіти «Ми можемо більше! Для активної громадянської участі молоді в Східній Європі» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Вибори мера Києва

СИНОПСИСИ ПРОГРАМ
КАНДИДАТІВ У МЕРИ КИЄВА

М18. СИНОПСИСИ ПРОГРАМ КАНДИДАТІВ У МЕРИ КИЄВА

СИНОПСИСИ ПРОГРАМ
КАНДИДАТІВ У МЕРИ КИЄВА для друку

М18. СИНОПСИСИ ПРОГРАМ КАНДИДАТІВ У МЕРИ КИЄВА

Голосуй за мера Києва Online

Go to top