Дитячо-юнацький форум "МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!" в Ірпені

400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)

400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)

400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)

Близько 400 старшокласників шкіл і ліцеїв та студентів коледжів узяли участь у форумі дитячо-юнацької демократії М18 «Менші 18 – ми можемо більше!», який пройшов сьогодні в Ірпені на Київщині. Більш ніж на пів дня підлітки зайняли міську раду та центральну бібліотеку міста.

Форум М18 відбувався у форматі, за яким щороку в міському парламенті Берліна проводиться «Berliner Jugend Forum». Німеччину в Ірпені представляла проєктний менеджер громадської організації «За європейське громадянство» Нора Корте.

За даними організаторів, загалом форум включав 30 «активностей»: зустрічей, дискусій, тренінгів, майстер-класів, лекцій, презентацій, квестів, ігор. У центрі багатьох із них були близько десятка спікерів – яскравих молодих лідерів, які вже проявили себе в громадському секторі, сфері державного управління, політиці й бізнесі. Тематика проведених ними заходів стосувалася лідерства, бізнесової й політичної кар’єри, роботи помічника депутата, ораторського мистецтва, формування громадянської позиції та правової свідомості, взаємовідносин «покоління Z» із дорослим світом.

У робочому кабінеті заступниці міського голови Юлії Устич відбулося спільне зібрання ради лідерів учнівського та місцевого самоврядування. Поруч, у приміщенні, де проходять засідання міськвиконкому, провели правовий брейн-ринг «Мої права в соціальних мережах». Ірпінська агенція розвитку спільно з місцевою молодіжною громадською радою влаштували раунд ділової гри «Бізнес-профі», учасники якої повчилися бути бізнесменами.

Наймасштабнішою подією форуму стало спілкування з депутатами Ірпінської міської ради в сесійній залі. Героями зустрічі були секретар ради Андрій Літвинов, депутати Олександр Пащинський, Максим Плешко, Наталія Смолянчук і Артем Калічка. Старшокласники й студенти ставили їм найрізноманітніші запитання – часом доволі несподівані й непрості. Крім того, підлітки провели гру, під час якої випробували народних обранців на кмітливість і почуття гумору: кожен депутат мав дістати з мішка декілька предметів і вибудувати асоціативний ряд, пов’язаний і з цими предметами, і з Ірпенем.

Найбільш активна юна форумчанка Ксенія Грачова отримала сертифікат на навчання в школі помічника народного депутата України.

30.11.2019 20:43 https://itvua.tv/news/400-pidlitkiv-uzialy-uchast-u-masshtabnomu-forumi-demokratii-v-irpeni-foto/

ЯК ПРОХОДИВ I ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ФОРУМ М18
«МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!» В ІРПЕНІ

 

400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)

400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)

Близько 400 старшокласників шкіл і ліцеїв та студентів коледжів узяли участь у форумі дитячо-юнацької демократії М18 «Менші 18 – ми можемо більше!», який пройшов сьогодні в Ірпені на Київщині. Більш ніж на пів дня підлітки зайняли міську раду та центральну бібліотеку міста.

 

Відео.

ITV інформаційне агентство. В Ірпені відбувся перший дитячо-юнацький форум «М18»

Реєстрація Волонтерів М1830 листопада 2019 р. вперше дитячо-юнацький форум М18 «МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!» пройде в Ірпінській міській раді! Місто Ірпінь – в руках дітей і молоді! Це форум дитячої демократії, під час якого діти і молодь, молодші 18 років поспілкуються з місцевими депутатами на різноманітні теми, громадські організації і заклади освіти презентуватимуть суспільно значущі проекти та ініціативи для розвитку міста і формування активної громадянської позиції в молоді. Планується понад 20 різноманітних активностей, в т.ч. тематичні дискусії, квести містом, майстер-класи, уроки самоврядування й лідерства від провідників громадської думки, зіркових гостей.


Реєстрація волонтерів

30 листопада 2019 р. вперше дитячо-юнацький форум М18 «МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!» пройде в Ірпінській міській раді! Місто Ірпінь – в руках дітей і молоді!

Це форум дитячої демократії, під час якого діти і молодь, молодші 18 років поспілкуються з місцевими депутатами на різноманітні теми, громадські організації і заклади освіти презентуватимуть суспільно значущі проекти та ініціативи для розвитку міста і формування активної громадянської позиції в молоді. Планується понад 20 різноманітних активностей, в т.ч. тематичні дискусії, квести містом, майстер-класи, уроки самоврядування й лідерства від провідників громадської думки, зіркових гостей.

Запрошуємо громадські організації, медіа, заклади освіти, всіх, хто переймається проблемами дітей і молоді стати партнерами Форуму М18 в Ірпені.

Можливості співпраці по Форуму М18

Дії партнерів

 • Проведення тренінгу/майстер-класу
 • Надання призового фонду учасникам
 • Повне/часткове забезпечення кава-брейків
 • Надання ресурсної допомоги
 • Покриття витрат Форуму на виготовлення сувенірної/поліграфічної продукції
 • Розміщення інформаційних матеріалів Форуму (банери, статті) на сайті компанії та постів у групах у соціальних мережах

Ми пропонуємо

 • Розміщення банера компанії в зонах активностей Форуму
 • Включення рекламної продукції організації в роздаткові матеріали для учасників
 • Розміщення корпоративного логотипа на рекламних матеріалах Форуму
 • Розміщення посилання на сайт організації на інтернет-сторінці М18
 • Готові розглянути альтернативні умови співпраці!

Щоб долучитися до мережі М18 та стати партнером Форуму, будь ласка, заповніть партнерську заявку

Партнерська заявка

Дед-лайн подачі заявок - 27 листопада 2019 року.

Будемо раді співпраці з вами!

Координатор по роботі з партнерами - Світлана Меркулова
Тел.: (093) 592 43 89
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ФОРУМ М18
«МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!» В ІРПЕНІ!
30 листопада 2019 р.

Дитячо-юнацький форум "МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!" в Ірпені

Вперше дитячо-юнацький форум М18 «МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!» відбувся в Ірпені! Досвід проведення Форуму М18 в Києві надихнув юних ірпінців і їхніх провідників на започаткування такого грандіозного форуму дитячої демократії в їхньому місті! 30 листопада місцеве самоврядування перебувало в руках дітей і молоді!

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА ФОРУМУ

Історія М18 в Ірпені: Під час місцевих виборів в 2015 р. вперше в трьох пілотних містах України (Київ, Ірпінь та Запоріжжя) були проведені Вибори М18, завдяки яким діти і молодь, яким менше 18 років (М18), мали можливість голосувати за кандидатуру міського голови. Юні виборців Ірпеня прийшли на імітовану виборчі дільниці й зробили свій вибір, який співпав з вибором дорослих громадян.

Упродовж 2016-2019 рр. юні ірпінці активно брали участь в усіх заходах міжнародного проекту з громадянської освіти та політичної просвіти «Ми можемо більше! За активну громадянську участь дітей і молоді в Східній Європі», проведенні Всеукраїнських імітаційних ігор-моделювання президентських та парламентських виборів М18. А школи №2 і №17 м. Ірпінь є опорними закладами Всеукраїнської мережі громадянського виховання і політичної просвіти М18, осередками кращого досвіду навчання демократії та громадянської освіти для всієї України.

Форум М18 – це підсумкова подія в рамках національного проекту громадянського виховання і політичної просвіти «М18: Вибори для дітей і молоді», участь у якому активно беруть заклади освіти та громадські організації Ірпеня.

Ірпінський дитячо-юнацький форум М18 «МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!» – це громадсько-освітній проект участі дітей у справах громади, формування їх активної громадянської позиції завдяки діалогам з політиками й владою, презентації й підтримці суспільно значущих дитячих і молодіжних проектів та ініціатив.

Метою форуму є:

 • відкрити двері Ірпінської міськради для дітей і створити комунікативну платформу для зустрічі й спільного з депутатми обговорення питань, які хвилюють дітей, пошуку шляхів вирішення проблем міста;
 • підвищити рівень обізнаності дітей і молоді щодо діяльності місцевого самоврядування, мотивації до участі в політичному й соціальному житті міста;
 • залучити депутатів Ірпінської міськради, громадських діячів, експертів у різних галузях до діалогу з дітьми і молоддю не як з школярами, а як з громадянами міста;
 • поширювати кращі методи і форми роботи з дітьми і молоддю для формування їхньої активної громадянської позиції;
 • презентувати можливостей різних організацій та установ для підтримки й розвитку дитячих і молодіжних проектів;
 • зміцнювати молодіжне самоврядування, розширювати мережу партнерства М18.

Дата і час проведення: 30 листопада 2019 р. 10.30 -15.00

Місце проведення: приміщення Ірпінської міської ради (зал засідань, кімнати для тематичних дискусій), а також приміщення Ірпінської центральної бібліотеки.

Учасники форуму: діти і молодь, молодіжні організації, школи, депутати Ірпінської міської ради, представники влади, бізнесу, ЗМІ, освітяни, батьки, всі бажаючі.

Кількість очікуваних учасників: до 500 осіб упродовж дня.

Участь у форумі безкоштовна.

Основні події форуму:

У програмі передбачено понад 15 інтерактивних форм роботи і майданчиків на вибір учасників, в т.ч. пленарні засідання, тематичні дискусії, діалоги, різноманітні майстер-класи, квести, мистецькі виступи та презентації.

Упродовж дня: виставка-презентація організацій, що орієнтовані на дітей і молодь (дитячі центри, студії, фонди, програми обміну, громадські організації тощо), можливих донорів для підтримки молодіжних проектів, соціальних ініціатив, до яких можуть долучитися діти і молодь.

Усі функції модераторів і організаторів груп виконують учні та молодь.

Орієнтована тематика для дискусій:

 • Діти і політики: знайомство зблизька – діалоги з депутатами Ірпінської міської ради,
 • М18: наша думка важлива! (громадянська участь (партиципація) молоді: Менші 18 – чи справді можемо більше? (розробка та презентації дитячих ініціатив і проектів,
 • Я маю право! (права дитини: голосу і рішень, профілактика правопорушень серед підлітків, буллінг, діти-переселенці і їх адаптація в школі )
 • Кожний спроможний: секрети успіху (зустрічі з юними талантами, VIP персонами: громадські діячі, зірки шоу-бізнесу, бізнесмени, спортсмени, митці)
 • Палітра можливостей для М18 (Дозвілля і культура: різні підходи у дітей і дорослих: де збиратись і що робити, пропозиції громадських об’єднань та організацій тощо)

Організатори форуму: Громадська організація “Агенція розвитку освітньої політики”, у партнерстві з закладами освіти та громадськими організаціями Ірпеня, мережею М18.

За підтримки Ірпінської міської ради, Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, DRA (Берлін), міжнародного проекту «Ми можемо більше! Для активної громадянської участі в Східній Європі».

Контактні особи:

Меркулова Світлана Сергіївна, регіональний координатор мережі М18 в Київській області, учитель англійської мови, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Литвин Леся Володимирівна, координатор мережі М18 в м.Ірпінь, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Паращенко Людмила Іванівна, голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики», директор Київського ліцею бізнесу, національний координатор мережі М18 «Вибори для дітей та молоді», доктор наук з державного управління. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., т. +38044 456 0814

*Форум М18 організовується з використанням формату «Berliner JugendForum», який проходить щорічно в Парламенті Берліну.

Програма 2019

Go to top