Under 18 (U18) – програма спрямована на формування активної громадської позиції у дітей і молоді, які ще не мають виборчого голосу, що надає їм можливість взяти участь у реальному виборчому процесі. Мета програми - допомогти молодим людям зрозуміти механізми демократії та конкретну політичну ситуацію, навчаючи їх розрізняти відмінності в партійних і передвиборчих програмах кандидатів та уважно оцінювати обіцянки політиків. У результаті діти та молодь зможуть виявляти та формулювати власні зацікавлення, самостійно знаходити відповіді на запитання, пов’язані з політикою, та активно впливати на навколишнє оточення.

U18 вперше було проведено в 1996 р. на одній з виборчих дільниць у Берліні і, на цей час, це одна з найпоширеніших програм політичної освіти для дітей і молодих людей у Німеччині та набуває дедалі більшої популярності в країнах ЄС.

Програма U18 проводиться як під час місцевих і загальнодержавних виборів, так і під час Європейських виборів. Діти та молодь беруть участь у спеціально організованій імітації виборів. Голосування проходить лише за дещо зміненими умовами, а вся виборча кампанія триває протягом 7-9 днів до «справжніх виборів». Брати участь у програмі можуть діти та молодь усіх національностей, що не досягли 18-ти років. Якщо на початку U18 участь в голосуванні взяло 40 дітей, то в 2013 р. на «виборчі дільниці» прийшло 198365 юних виборців! Перебіг та результати виборчого процесу аналізуються та публікуються.

Детальніше про U18 на сайті www.u18.org .

Завдяки матеріалам, розміщеним на цьому сайті підготовлено методичний супровід національного проекту «М18: вибори для дітей та молоді в Україні»

facebook

Go to top